Datum stránky: 21.5.2009

Plakát NaturVision získal 1. místo

Přestože filmový festival NaturVision přiveze do Vimperka filmy o zvířatech až v září, ocenění získává již nyní. Na třináctém ročníku národní přehlídky propagačních materiálů měst a regionů Tourpropag v Písku si v kategorii plakát vybojoval v konkurenci devětadevadesáti dalších přihlášených plakátů první místo.

naturvision

„Plakát je celkově již třetí podobný v řadě. První byl v roce 2006 s fotem grizliho, o rok později s tygrem a ten loňský, vítězný s fotografií ledního medvíděte. Na oceněném plakátu bylo prvně použito i nové logo festivalu," představila vítězný plakát Hana Šimková z kulturního odboru vimperské radnice.

Medvídětem na plakátě není nikdo jiný než v Německu velice populární Flocke (Vločka) a jak potvrdila Hana Šimková, spolupráce s norimberskou ZOO byla přímo ukázková.

„Film o ledních medvědech vyhrál jednu z cen na mezinárodní soutěži v SRN, ale dokumentace téměř chyběla a fotky od německých pořadatelů byly ve velmi nízkém rozlišení a nekvalitní. Proto jsem napsala do ZOO v Norimberku o fotku jejich ledního medvíděte, o němž jsem věděla z televize," popsala cestu Vločky na Vimperský plakát Hana Šimková.

Následovala velice milá odpověď z Německa i s fotkou, která byla poskytnuta bezplatně. Navíc jak prozradila Hana Šimková, český plakát z Vimperka od té doby visí v kanceláři norimberské zoologické zahrady.

plakát

FOTO: Mezi téměř stovkou plakátů přihlášených do soutěže se ten vimperský rozhodně neztratil a tak do Vimperka putovala první cena.

Převzato z Prachatického deníku